Centra Medyczne «Twój Lekarz»: WarszawaPoznańWrocławKraków

Wybielanie i profesjonalna higiena jamy ustnej

Profesjonalna higiena jamy ustnej to ważny zestaw środków, które pomagają utrzymać zdrowe i piękne zęby. Kompleks obejmuje kontrolę zapobiegawczą, skalowanie, szlifowanie, powlekanie fluorem.

Szlifowanie zębów

Szlifowanie zębów jest bardzo popularną manipulacją, podobnie jak skalowanie i wybielanie, w celu utrzymania higieny jamy ustnej. Oprócz efektu estetycznego szlifowanie pozwala chronić zęby przed próchnicą, chorobą przyzębia i innymi chorobami. Cena szlifowania zębów w Krakówie wynosi około 220 złotych. Podczas zabiegu szkliwo jest opracowane specjalnym „piaskiem” dentystycznym, który usuwa płytkę nazębną i kamień. Podczas szlifowania leczona jest nie tylko widoczna część szkliwa, ale także trudno dostępne miejsca, w których bakterie najczęściej zaczynają się namnażać, powodując rozwój próchnicy i chorób przyzębia.

Zaleca się szlifowanie zębów co najmniej raz na dwa lata w celu utrzymania higieny jamy ustnej. Regularnie takiego zabiegu potrzebują ludzie, którzy spożywają duże ilości herbaty i kawy, palacze, z patologią zgryzu (gdy niektóre zęby szlifują inne), przed wybielaniem (wstępne szlifowanie wzmacnia efekt), a także podczas noszenia aparatów ortodontycznych.

Skalowanie zębów

Skalowanie zębów – zabieg usuwania kamienia nazębnego i osadów. Wskazania do zabiegu: kamień nazębny, jako etap przygotowawczy do innych zabiegów -zakładanie aparatów ortodontycznych – protetyka, szynowanie zębów, operacje ortodontyczne, zakładanie implantów, profesjonalne wybielanie. Podczas skalowania osady i kamień nazębny są usuwane metodą ręczną, mechaniczną lub ultradźwiękową. Skalowanie zębów w Krakówie jest dostępne w gabinecie stomatologicznym „Twój Lekarz w Krakówie”, koszt zabiegu wynosi od 220 do 310 zł.

Fluoryzacja szkliwa (fluoryzacja zębów)

Fluoryzacja szkliwa (fluoryzacja zębów) jest prostą i bezpieczną metodą utrzymania zdrowia jamy ustnej, która jest odpowiednia nawet dla kobiet w ciąży i dzieci. Ten zabieg pomaga chronić zęby przed próchnicą, a także zmniejsza wrażliwość zębów. Po polerowaniu lekarz nakłada na szkliwo specjalną kompozycję zawierającą biodostępny fluor.

Profesjonalna higiena jamy ustnej w Krakówie to kompleks zabiegów, w którym połączone są skalowanie, szlifowanie i fluoryzacja zębów i który pozwoli bardzo korzystnie i niedrogo zachować zdrowie i higienę jamy ustnej na długi czas. Koszt zabiegu wynosi 250 zł.

Zapisz się na wizytę

    Może Cię zainteresować

    © 2024 Centrum medyczne Kraków — «Twój Lekarz w Krakówie» | Polityka Prywatności | Polityka Cookies