Centra Medyczne «Twój Lekarz»: WarszawaPoznańWrocławKraków

Konsultacja pediatryczna

Pediatria to szeroka dziedzina medycyny, która wymaga od lekarza wiedzy i umiejętności z różnych dziedzin medycyny. Wiąże się z dużą odpowiedzialnością i wymaga od pediatry odpowiednich cech charakteru, takich jak taktowność i cierpliwość w kontaktach z małymi pacjentami, a także umiejętność komunikowania się z dziećmi.

Pediatra jest lekarzem specjalistą, który diagnozuje i leczy choroby u dzieci i młodzieży do 18 roku życia. Obserwuje rozwój dziecka, dba o to, aby dziecko otrzymało niezbędne szczepienia, doradza rodzicom w zakresie prawidłowej pielęgnacji dziecka i zapobiegania chorobom dziecięcym.

Konsultacja pediatry może być umówiona w różnych sytuacjach związanych ze zdrowiem dziecka. Istnieją pewne oznaki i objawy, które mogą wskazywać na konieczność skorzystania z porady pediatry. Do najczęstszych należą: temperatura ciała powyżej 38 stopni, kaszel i katar z pogorszeniem ogólnego stanu dziecka, ból brzucha, wymioty, biegunka, odmowa jedzenia lub zmniejszony apetyt, wysypka skórna lub świąd, spuchnięte gardło, trudności z oddychaniem, bolesność, obrzęk lub zaczerwienienie części ciała, ból, zawroty głowy lub zaburzenia widzenia, zwiększona drażliwość i problemy ze snem, problemy z oddawaniem moczu.

Pediatra uważnie wysłucha rodziców dziecka, zbierze szczegółowy wywiad dotyczący rozwoju dziecka, przeprowadzi diagnozę, przepisze niezbędne testy i badania instrumentalne oraz ustali przebieg leczenia i wypisze receptę. W razie potrzeby może również skierować pacjenta do specjalisty. Ważnym elementem konsultacji będzie udzielenie porady w zakresie profilaktyki chorób i odtwórczej opieki medycznej oraz umówienie terminu kolejnej wizyty.

Pediatra może przepisać różne testy laboratoryjne i badania instrumentalne w celu wykrycia i identyfikacji chorób u dzieci. Niektóre z nich mogą obejmować:

  • Badania krwi i moczu na poziom glukozy, białka, elektrolitów i innych wskaźników. Badania bakteriologiczne i wirusologiczne, takie jak wymazy i hodowle, w celu wykrycia obecności infekcji.
  • Zdjęcia rentgenowskie do diagnozowania urazów i innych problemów z kośćmi i stawami.
  • Badanie ultrasonograficzne (USG) w celu oceny narządów wewnętrznych i tkanek, takich jak serce, nerki, wątroba i inne.
  • EKG (elektrokardiografia), aby zmierzyć aktywność elektryczną serca i określić, czy istnieją jakiekolwiek problemy z sercem.
  • Tomografia komputerowa (CT) i rezonans magnetyczny (MRI) do bardziej szczegółowej oceny narządów wewnętrznych i tkanek.

Na wizytę u lekarza pediatry w naszym centrum medycznym można się zarejestrować za pomocą umawiania się online lub telefonicznie. Oferujemy dogodne dla Państwa terminy wizyt, a także szczegółowe informacje o specjaliście i świadczonych przez niego usługach, informacje można uzyskać online lub telefonicznie Gwarantujemy całkowitą poufność Państwa danych, a także gwarantujemy, że wizyta odbędzie się w wyznaczonym terminie.

OPINIE

Zapisz się na wizytę

    Może Cię zainteresować

    © 2024 Centrum medyczne Kraków — «Twój Lekarz w Krakówie» | Polityka Prywatności | Polityka Cookies